5 sposobów na zwiększenie konwersji z Influencer Marketingiem

Holiday shopping 1921658 1280

Poczucie „osobistej” więzi konsumentów z rozpoznawalnymi lub ulubionymi blogerami sprawia, że chętnie im ufają… i to jest argument, którego nie powinny lekceważyć nawet największe marki. W czasach hiperpersonalizacji Influencer Marketing ze swoją siłą rekomendacji może zwiększyć konwersję dużo efektywniej niż konwencjonalne techniki reklamowe. Co i jak zrobić, by to osiągnąć?

Więcej

Gdzie szukać pomysłów na bloga?

Coffee 2608864 1280

Wiesz, że regularne pisanie na bloga to obowiązek blogera wobec czytelników, którzy oczekują w regularnych odstępach czasu porcji dobrze przygotowanego contentu. Masz też już świadomość jak zadbać, aby każdy post był wartościowy i to zarówno jeśli chodzi o tekst, jak i o grafikę.

Więcej

Pozycjonowanie bloga – optymalizacja treści

Student 849825 1280

Masz głowę pełną pomysłów i już w tej chwili byś zaczął tworzyć. Jeśli jednak myślisz poważnie o pozycjonowaniu bloga, to wstrzymaj się jeszcze chwilę i poznaj tajniki optymalizacji treści pod kątem SEO. Dzięki temu zyskasz wiedzę, którą będziesz mógł zastosować w trakcie pisania. Poświęć kilka chwil teraz, by oszczędzić dużo czasu potem.

Więcej

SEM i SEO (nie tylko) dla blogerów

Seo 2394237 1280

Marketing w wyszukiwarkach internetowych stanowi prężnie rozwijającą się gałąź szeroko rozumianego marketingu. Dostępne w tym obszarze narzędzia dają wiele możliwości promocji online, ale dla licznych użytkowników stanowią jeszcze „białe plamy na mapie”. Dostajemy dużo zapytań od osób, które nie do końca są pewne co oznacza SEO i SEM i zastanawiają się z czym to się je. Wspierając się wiedzą zespołu Sunrise System - naszego partnera merytorycznego – przedstawiamy ogólny zarys problemu, który rozwieje wątpliwości nie tylko wśród blogerów.

Więcej

Content, który budzi zaufanie

Zaufanie

„Lustereczko powiedz przecie…” – można liczyć jak Królowa z bajki o Śnieżce i 7 krasnoludkach na magię, która sprawi, że Twój blog będzie lubiany przez rzesze odbiorców. Jednak zdecydowanie bardziej polecamy zakasać rękawy i zabrać się do pracy nad budowaniem zaufania, ponieważ to właśnie ono stanowi istotny czynnik popularności w Internecie.

Więcej

Kobieca historia - konkurs z marką Dermika

Kobiecahistoria2

Kobieca siła to kobiece piękno. W osobistych historiach powiedziały o tym nasze blogerki w kampanii marki Dermika.

Więcej

See Bloggers Łódź już w najbliższy weekend

Seebloggers influenc me

Największy polski festiwal dla twórców internetowych rozpoczyna się już dziś :)!

2 000 uczestników, w tym twórcy internetowi oraz osoby ze świata mediów, które także są obecne w sieci: Katarzyna Nosowska, Jurek Owsiak, Urszula Dudziak, Michał Żebrowski czy Małgorzata Rozenek-Majdan. My jesteśmy patronem tego wydarzenia i serdecznie Was zapraszamy!!!

Więcej

Blog to nie tylko tekst

Youtube 1719926 1280

Prowadzenie bloga opiera się nie tylko na pisaniu dobrych tekstów. Jak już wiecie z poprzednich naszych wpisów istotne znaczenie ma wartość całego contentu, na który składa się między innymi dobra grafika. Do powszechnych sposobów urozmaicania tekstów na blogach należy umieszczanie zdjęć, wykresów, tabel, infografik, a nawet memów i gifów. Jednak i te rozwiązania mogą spowszednieć, a pragnąc utrzymać ciągłe zainteresowanie blogiem trzeba poszukać innych dróg do wywołania zaangażowania u odbiorców.

Więcej

Zakładanie bloga – własna domena i subdomena

Domain name registrars

U jednych ta decyzja dojrzewa długo. Po kilku tygodniach lub miesiącach decydują się przejść z darmowej platformy blogowej „na swoje”. Inni jeszcze przed uruchomieniem bloga rozważają czy zacząć działanie od razu na płatnym hostingu i własnej domenie. Podjęliśmy już wcześniej kwestię wyboru darmowej platformy blogowej lub własnej domeny. Teraz uważniej przyglądamy się tematyce własnej domeny i subdomeny oraz pomagamy rozwiązać dylematy, z którymi sami musieliśmy się borykać: Jaką domenę wybrać? Gdzie wykupić hosting? Jak nazwać blog?

Więcej

Programy partnerskie dla blogerów

67741986 m

Realne korzyści finansowe można osiągnąć dzięki różnym formom reklamy na blogu. Wielu z nas pierwsze zarobki na tym polu zyskało dzięki programom partnerskim, dla innych było to kolejne narzędzie do osiągania zysków finansowych z prowadzonego bloga. Wszyscy dostrzegamy ich potencjał i chętnie dzielimy się naszymi spostrzeżeniami z Tobą, żebyś lepiej poznał temat i uniknął naszych „błędów młodości”.

Więcej

Marketing szeptany - co to jest i jak go wykorzystać w budowaniu popularności bloga?

50023399 m

Internauci potrzebują pomocy. Obecnie na dowolne zapytanie otrzymują kilka milionów wyników wyszukiwania. Marketing szeptany pozwala wykorzystać tę potrzebę do skierowania uwagi na konkretne miejsce, np. na Twojego bloga. Rekomendacje ułatwiają im podejmowanie decyzji, a dla Ciebie oznaczają pozytywny wpływ na pozycjonowanie bloga oraz zwiększenie jego popularności.

Właśnie dlatego warto przyjrzeć się marketingowi szeptanemu. Na początek wystarczy przeczytać ten artykuł i… udostępnić go 10 osobom inaczej warany z Galapagos przeniosą się do Świnoujścia. No dobra, to żart, ale na wstępie zapomnij o ”łańcuszkach szczęścia”. To nie jest marketing szeptany. A co nim jest?

Więcej

Słowa kluczowe w pozycjonowaniu bloga

39175355 m

Korzystanie z Internetu opiera się na wyszukiwaniu stron w celu znalezienia informacji, zakupu produktu lub usługi, itp. Ten proces zaczyna się od wpisania w pasek wyszukiwarki słowa (wyrażenia kluczowego). Stanowi ono dla wyszukiwarki (a właściwie dla jej algorytmów) sygnał do przeglądania zaindeksowanych stron w celu odnalezienia najbardziej przydatnych wyników. Są one następnie porządkowane w kolejności od najtrafniejszego i wyświetlane na stronach wyników wyszukiwania. Właśnie dlatego umieszczenie słów kluczowych w tekście na blogu jest tak ważne dla jego pozycjonowania.

Więcej

Jak pisać teksty na bloga? – Formatowanie tekstu

35769936 m

Świeży tekst, który właśnie dopracowałeś merytorycznie, czeka już na publikację. Najprościej i najszybciej byłoby od razu puścić go w świat – Niechaj ludzie czytają! Jak duże będzie Twoje zdziwienie, gdy okaże się, że błyskotliwy, dobrze napisany tekst z mnóstwem praktycznych informacji leży odłogiem? Zapewniamy: Ogromne! Czemu? Nikt nie chce czytać jednego zwartego bloku tekstu. Doradzamy: Dzięki odpowiedniemu formatowaniu tekst stanie się atrakcyjny wizualnie.

Więcej

Tworzenie spójnego stylu bloga

49507109 m

W prowadzeniu bloga ważna jest konsekwencja na wszystkich płaszczyznach. Konsekwentne tworzenie dobrych postów i ich dystrybucja pozwalają generować ruch na stronie. Ważne jest również konsekwentne dążenie do wypracowania określonego stylu, który będzie zawsze już z Tobą kojarzony, oraz jego utrzymanie.

Więcej

Zakładanie bloga - darmowy czy płatny?

37156551 m

Prosty CMS, darmowe szablony, szerokie wsparcie społeczności – te zalety dla wielu początkujących blogerów są bardzo kuszące. Dlatego przy wyborze między darmowym blogiem a własną domeną (subdomeną) decydują się na łatwiejsze, pierwsze rozwiązanie.

Więcej

Media społecznościowe jako kanały popularyzacji bloga

Propozycja 5 2 styczen 2

Nawet najlepiej prowadzony blog nie zdobędzie grona odbiorców tylko i wyłącznie poprzez samo istnienie w Internecie. Musisz podjąć działania w celu jego promocji w sieci. Już podpowiedzieliśmy Ci jak zacząć budować popularności od zera, tym razem skupiamy się na samych mediach społecznościowych.

Więcej

Reklamy na blogu

Propozycja 6 2 styczen 1

Pozycjonowanie (z ang. search engine optimization - SEO) to złożony proces, składający się z wielu czynności optymalizacyjnych podejmowanych na różnych płaszczyznach (tekst, grafika, kod html, itp.). Żeby nie zniechęcić Cię do działania, na starcie opowiemy o absolutnych podstawach, a z każdym kolejnym artykułem będziemy rozszerzać te tematy. Teraz wspominamy o najważniejszych działaniach w początkach pozycjonowania, czyli: doborze słów kluczowych, tworzeniu oryginalnych tekstów, optymalizacji sekcji head, przygotowaniu nawigacji oraz budowaniu profilu linkowego...

Więcej

Podstawy pozycjonowania bloga

Propozycja 4 1 grudzien 2

Pozycjonowanie (z ang. search engine optimization - SEO) to złożony proces, składający się z wielu czynności optymalizacyjnych podejmowanych na różnych płaszczyznach (tekst, grafika, kod html, itp.). Żeby nie zniechęcić Cię do działania, na starcie opowiemy o absolutnych podstawach, a z każdym kolejnym artykułem będziemy rozszerzać te tematy. Teraz wspominamy o najważniejszych działaniach w początkach pozycjonowania, czyli: doborze słów kluczowych, tworzeniu oryginalnych tekstów, optymalizacji sekcji head, przygotowaniu nawigacji oraz budowaniu profilu linkowego...

Więcej

Content na blogu - z lotu ptaka

Propozycja 3 1 grudzien 1

Jeżeli zdecydowałeś się prowadzić bloga lub już go prowadzisz i czytasz ten artykuł, to znaczy, że do tematu podchodzisz profesjonalnie. Zależy Ci na poznaniu kulis blogowania oraz zdobyciu wiedzy o narzędziach, których mógłbyś użyć do poszerzenia zasięgu swoich postów, zwiększenia liczby odwiedzin, czy wzmożenia aktywności Obserwujących. Dlatego wyjaśnimy czym jest content, dlaczego obecnie jest tak ważny i jak duży ma potencjał w promocji...

Więcej

Dobra nawigacja na blogu

Propozycja 2 1 listopad 2

Człowiek nie lubi poczucia zagubienia. To rodzi w nim obawę, a przede wszystkim frustrację. Właśnie dlatego tak fundamentalne znaczenie ma dobra nawigacja. Pozwala na wygodne przemieszczanie się w obrębie bloga, wpływa na dobre pierwsze wrażenie odbiorcy i buduje zaufanie. W stworzeniu dobrej nawigacji pomogą Ci nasze wskazówki...

Więcej

Zakładanie bloga – darmowa platforma blogowa czy własna domena?

42840573 ml

Na początku drogi każdy bloger musi odpowiedzieć sobie jak najszybciej na bardzo ważne pytanie: Czy chcę korzystać z darmowej platformy blogowej czy mieć blog na własnej domenie? Istnieją tylko te dwie drogi dla wszystkich. Darmowe platformy blogowe to rozwiązania takie, jak wordpress.com czy blogspot.com, których właściciel udostępnia Ci bez opłat miejsce do umieszczania postów. Własna domena to Twoja indywidualna przestrzeń, a Ty jesteś jednym jej właścicielem. To nie jedyna różnica między tymi dwoma formułami. Odkryj ich więcej, by wybrać drogę najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb...

Więcej

Budowanie popularności od zera – gdzie zacząć?

44537946 ml

Zwiększanie zasięgów i pozyskiwanie coraz większej liczby obserwujących to ważny element prowadzenia bloga. Wiesz jak pisać na bloga oraz rozumiesz jakie grafiki pracują na korzyść bloga. Tworzysz świetne posty, które mają jednak ograniczony odbiór. Udostępnia je niewielka liczba osób, prawie nie pojawiają się pod nimi komentarze. Pora porządnie przyłożyć się do promocji bloga. Zdradzamy, gdzie najlepiej zacząć...

Więcej

Grafiki na blogu, które działają

74158461 ml

Nawet najlepszy tekst bez elementów graficznych nie obroni się, bo na tle popularnych postów w blogosferze będzie nieciekawy. W ciągu pierwszych kilku sekund kontaktu odbiorca ocenia post wizualnie. Jeśli spodoba mu się, prawdopodobnie zacznie czytać. Jeśli zobaczy pięć czy osiem akapitów bez żadnej grafiki, prawdopodobnie ucieknie. Walczymy o uwagę odbiorców na różne sposoby, także odpowiednią grafiką. Czyli jaką?

Więcej

Jak pisać teksty na bloga?

57309505 ml

Wypełnienie bloga wartościowymi treściami to proces, który wymaga czasu, zaangażowania i dużego nakładu pracy. W zamian zyskujesz jednak bezcenne zainteresowanie odbiorców. Wracają, ponieważ wiedzą, że znajdą u Ciebie rozwiązanie problemu, rozrywkę, wzruszenie – w zależności od tematyki bloga. Zaczynają Ci ufać i traktować jako eksperta w branży. To może być początek Twojej kariery i zarabiania na blogu. Jak dojść do tego momentu? Na pewno pomogą Ci dobre teksty i wiedza o tym jak je pisać...

Więcej

Od czego zacząć prowadzenie bloga?

52412245 ml

Chcę pisać bloga! Jak wielu z nas zaczynało od tej idei? A kto właśnie teraz się nad tym zastanawia? My przerabialiśmy ten temat już wiele razy. Startowaliśmy od podstaw z różnymi pomysłami. Nigdy nie było łatwo, ale z każdym kolejnym projektem zyskiwaliśmy cenne doświadczenie. Unikaliśmy dzięki temu błędów, które wcześniej popełnialiśmy. Chętnie się tą wiedzą z Wami podzielimy. Nasza platforma blogowa jest polem wymiany doświadczeń. Wsparcie i inspirację do działania znajdą tu ci, którzy chcą dowiedzieć się jak zarabiać na blogu, a także ci, którzy zastanawiają się od czego zacząć jego prowadzenie...

Więcej